Klavírní studio Evy Suchánkové

Blanická 9, Praha 2 - Vinohrady, 120 00

O nás

Jsme soukromé klavírní studio, které nabízí profesionální výuku hry na klavír pro děti již od 5 let věku, mladistvé i dospělé. V našem studiu vítáme každého, koho baví hudba a chce se naučit hrát na klavír.

Zakládáme si na tom, že všichni naši lektoři jsou sami vynikající pianisté a mají dlouholetou praxi s výukou hry na klavír, takže dokážou své zkušenosti efektivně předávat svým žákům. Nabízíme vysokou kvalitu výuky hry na klavír při zachování individuálního přístupu k našim žákům.

Dovolte, abychom se vám představili!

Eva Suchánková
MgA. EVA SUCHÁNKOVÁ je zakladatelkou a vedoucí našeho klavírního studia. Eva vystudovala konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. V současnosti studuje v doktorském studiu na Pedagogické fakultě UK, kde také vyučuje hru na klavír. Hraní na klavír je její celoživotní vášní, posláním i povoláním. Věnuje se s velkým zápalem a radostí výuce malých dětí, mladých lidí i dospělých. Je autorkou úspěšného blogu o hraní na klavír, a napsala několika praktických eBooků, které lidem pomáhají řešit různé problémy spojené se hrou na klavír. Nejúspěšnější z jejích projektů je Pohádkově snadné čtení not pro malé klavíristy, díky němuž se děti zábavným a efektivním způsobem naučí číst noty. Celé CV Evy si můžete přečíst ZDE.
Klára Králíčková
MgA. KLÁRA KRÁLÍČKOVÁ vystudovala magisterský program na Akademii múzických umění v Praze v klavírní třídě prof. Františka Malého. Má za sebou úspěšnou sólovou kariéru, je laureátkou řady klavírních soutěží a v roce 2014 jí byla Nadačním fondem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě udělena cena za nejlepší provedení děl soudobých skladatelů. Vyučovala na uměleckých kurzech ve Filadelfii a New Yorku (USA), které byly organizovány Appel Farm Arts & Music Center. Učení hry na klavír ji velmi baví. V našem studiu vyučuje již od 1. 9. 2015. Celé Klárčino CV si můžete přečíst ZDE. Klárka má některá svá vystoupení zveřejněná na youtube. Poslechněte si, jak krásně hraje v tomto videu!
Kornélie Marečková
MgA. KORNÉLIE MAREČKOVÁ vystudovala Gymnázium Jana Nerudy ve speciální hudební třídě u doc. Františka Malého, u kterého pak pokračovala ve studiu hry na klavír na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2015 absolvovala zahraniční stáž Erasmus v Anglii na Birmingham Conservatoire u prof. Davida Quigley. Účastnila se zde několika mistrovských kurzů a měla možnost setkat se s význačnými klavíristy jako je Pascal Nemirovsky, Peter Donohoe a další. Vystupovala zde i sólově zde např. v rámci Russian Piano Music Festival. Kornélie se s velkým zaujetím věnuje výuce hry na klavír. V našem studiu vyučuje již od 1. 9. 2015. Její celé CV si můžete přečíst ZDE.
Adam Stráňavský
BcA. ADAM STRÁŇAVSKÝ absolvoval Konzervatoř Jána Levoslava Bellu v Banské Bystrici, kde studoval ve třídě Mgr. Aleše Solárika. Bakalářské studium v oboru hra na klavír dokončil na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě významného českého klavíristy Borise Krajného. Za studií získal několikrát titul laureáta na různých klavírních soutěžích jako Súťaž študentov slovenských konzervatórií, Forum per tasti, International piano competition Beyond Music-Huesca. Vystoupil na koncertních pódiích na Slovensku, v Česku, Francii, Španělsku, Polsku a Spojených státech amerických. Věnuje se též pedagogické a charitativní činnosti jako účinkující na benefičních koncertech. Od září vyučuje také na konzervatoři v Ostravě.
Roman Czepa
BcA. ROMAN CZEPA pochází z Drásova u Tišnova. V 11 letech začal navštěvovat ZUŠ a absolvoval dva cykly hry na klavír pod vedením Tamary Vašíčkové. Po maturitě na tišnovském gymnáziu nastoupil na Konzervatoř Brno do třídy Mgr. Evy Horákové, kde absolvoval v roce 2014. Současně se závěrečným ročníkem konzervatoře pokračoval již ve studiu klavíru na AMU v Praze u doc. Františka Malého. Vzdělání si rozšířil celoroční studijní stáží v německém Lipsku u profesora Markuse Tomase. Věnuje se s nadšením a velkou péčí výuce hry na klavír.
Yulia Gravrilova
YULIA GAVRILOVA je naší mladou kolegyní. Začala hrát na klavír v 5 letech v Rusku. V roce 2011 byla přijata na Kemerovskou hudební konzervatoř, kde studovala rok pod vedením MgA L. A. Davydove. Ve stejné době se zúčastnila MasterClassu se skvělým klavíristou a pedagogem Maximem Averkievym, který jí nabídl možnost studovat u něj na Plzeňské konzervatoři, kde úspěšně absolvovala o několik let později. V roce 2016 byla přijata na Akademii múzických umění v Praze do klavírní třídy MgA Kvitoslavy Bilinské. Za celou dobu studii získala řadu ocenění v národních i mezinárodních klavírních soutěžích. Také se účastnila mistrovských klavírních kurzů u mimořádných klavíristů jako Nikolaj Lugansky, Polina Fedotova, Konstantin Šamraj, Arkadij Sevidov a další. V současnosti se věnuje studiu hry na klavír a jako pedagožka již od roku 2016 působí v našem klavírním studiu.
Vsevolod Tokmakov
VSEVOLOD TOKMAKOV pochází z Petrohradu. Je nejen vynikající klavírista, ale také skládá. Hudbě se věnuje od 4 let. V 10 letech získal 1. cenu na mezinárodní skladatelské soutěží v Petrohradě. V 15 letech se přestěhoval do České Republiky, kde studoval klavír na Pražské konzervatoři. Skončil jako 7. na mezinárodní soutěži Pražské jaro 2011, jako 3. na přehlídce konzervatoři v Pardubicích v roce 2010, na Pianistovi roku 2016 5. místo a na přehlídce konzervatoří v Pardubicích 2016 2. cena. Učí klavír a hudební teorii, hraje v café a hotelích nebo na akcích, kde většinou improvizuje jazz. Miluje dílo Alexandra Skrjabina a chce dokončit jeho epochální, avšak nedokončené dílo Mysterii. Od roku 2018 studuje na AMU u profesora Malého.
Evgenia Vorobyeva
EVGENIA VOROBYEVA začala hrát na klavír ve věku pěti let. Střední odborné hudební vzdělání získala na Státní konzervatoři Saratov pojmenované podle L. V. Sobinova v Rusku ve třídě prof. Alexandra Rykele, žáka S.S. Bendického, kterého učil G. Nejgauz. Po dobu studia se zúčastnila řady celostátních a mezinárodních soutěží, je finalistkou soutěže M. Judinové v Petrohradu. Nyní pokračuje ve vzdělávání na Akademii múzických umění v Praze pod vedením odb. as. Kvitoslavy Bilinské. Spolupracovala s řadou významných hudebníků, za všechny jmenujme např. sólistku Mariinského divadla v Petrohradu Marinu Shaguch, nebo Dagmar Peckovou. Hodně se věnuje i komorní hře, pravidelně hraje s vítězkou violoncellové soutěže B. Martinů Anetou Šudákovou a také v triu s houslistou Markem Blahou.